...

Beaune 1er Cru Les Greves Rouge Pierre Girardin

Noblesné Beaune Premier Cru pochádza z viniča starých až 100 rokov z najvyššej oblasti Grèves. Presnosť tohoto nefiltrovaného vína ukazuje sviežu malinovú a čerešňovú arómu, rozmanité korenisté tóny a hodvábne taníny na podnebí.

56,00 s DPH

Nie je na sklade

Ďalšie informácie

Výrobca

Región

Ročník

2019

Kategória

červené, suché

Odroda

Obsah

0,75 l

Vinárstvo Pierre Girardin

Pierre-Vincent Girardin je veľmi mladý vinár. Vyrastal vo vinohradoch a remeslu sa naučil veľmi skoro od svojho otca. Pierre je 13. generáciou svojej rodiny, ktorá sa venuje vinárstvu. Usadlosť sa rozprestiera na 4,5 hektárov viniča vo veľmi prestížnych apeláciách Beaune, Corton, Pommard, Meursault, Puligny-Montrachet a Bâtard Montrachet.  Svoj prvý ročník vinifikoval v roku 2017 so svojím otcom, vtedy mal len 19 rokov. Vína už svedčia o vyspelosti vinohradníka, vďaka podpore jeho otca, kráse terroir, na ktorom pracuje a jeho know-how sa stretáva s veľkým úspechom už od prvých ročníkov.  

zberateľské kúsky

Cieľom vinohradníka je do 2 rokov rozšíriť vinohrad na 10 hektárov.  V priebehu nasledujúcich 5 rokov  by sa mal vinohrad previesť na  ekologické poľnohospodárstvo. Vinič tvorí 40% Chardonnay a 60% Pinot Noir. Vyvážené vína a príklad toho, ako sa dub, terroir, ovocie, alkohol a kyseliny nachádzajú bez toho, aby čokoľvek vyčnievalo, ale vďaka tomu je to také úžasné. Zberateľské kúsky.

MÁTE VIAC AKO 18 ROKOV?

Obsah tejto stránky je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov.
Potvrďte prosím svoj vek.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.