...

Pouilly Fume Alphonse Mellot

Vôňa s intenzívnou arómou zrelého ovocia a citrusových plodov s jasnými kvetinovými nuansami. Na podnebí pôsobí víno veľmi harmonicky, jemne, minerálne a v závere zanecháva jemné citrusové tóny.

26,50 s DPH

Ďalšie informácie

Výrobca

Región

Ročník

2021

Kategória

biele, suché

Odroda

Obsah

0,75 l

Robert Parker

92

Vinárstvo Alphonse Mellot

Rodinu Mellotovcov nájdete od 16. storočia v miestnych archívoch ako vinohradníkov a obchodníkov s vínom. Začiatkom 19. storočia tak Alphonse Mellot vytvoril rodinný dom v Sancerre, ktorý pokračoval v expanzii z otca na syna. Z legendárnej vinice Domaine de La Moussiere v Sancerre, pochádzajú niektoré z najlepších vín Sauvignon Blanc na svete, ktorých etikety majú podpis Alphonse Mellota. Dnes je tento statok riadený 19. generáciou vinárov rodiny Mellot, ktorí si pozorne strážia viac ako 500 rokov staré vinárske dedičstvo. Celé poľnohospodárstvo v Alphonse Mellot je organické a biodynamické.

Nádherný terroir

Z týchto nádherných terroir, ktoré sú považované za jedny z najlepších v Sancerre a vo Francuzku, tím Alphonse Mellot pestuje približne rovnaké množstvo Sauvignon Blanc a Pinot Noir, dvoch ikonických odrôd viniča tejto apelácie.

MÁTE VIAC AKO 18 ROKOV?

Obsah tejto stránky je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov.
Potvrďte prosím svoj vek.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.