...

Riesling Eins Zwei Dry Josef Leitz

Tento rizling pôsobí veľmi sviežo a mladistvo. V ústach je veľmi svieža chuť broskyne a marhule,jemne integrovaná živá kyslosť, sprevádzaná tónmi zrelej mirabelky a papriky.

12,00 s DPH

Ďalšie informácie

Výrobca

Región

Ročník

2022

Kategória

biele, suché

Odroda

Obsah

0,75 l

Robert Parker

89

Vinárstvo Josef Leitz

História vinárstva Leitz z Rüdesheimu v Rheingau siaha do roku 1744. Po jeho zničení v 2. svetovej vojne sa Josef Leitz rozhodol prestavať vinárstvo a od roku 1985 ho prevádzkuje jeho vnuk Johannes Leitz, ktorý zvýšil pôvodnú 3 hektárovú farmu na 43 hektárov a je jedným z popredných špičkových vinárstiev na národnej i medzinárodnej úrovni.

Vinárstvo Leitz má najlepšie umiestnenie na Rüdesheimer Berg, ktoré produkuje 99% rizling a 1% Pinot Noir. Všetky vinice sú orientované na juh a produkujú mimoriadne štruktúrované a minerálne rízlingy. 

špeciálny terroir Rüdesheimer Berg

V dynamických viniciach sa na sprašovej a hlinitej pôde darí stále viac ovocným, šťavnatým a hravým rízlingom, Kirchenpfad Kabinett alebo Magdalenenkreuz Spätlese. Suché rizlingy z miest Rüdesheimer Berg Schlossberg, Rüdesheimer Berg Rottland a Rüdesheimer Berg Kaisersteinfels, ktoré odrážajú špeciálny terroir Rüdesheimer Berg, stále patria medzi špičkové nemecké vína. 

MÁTE VIAC AKO 18 ROKOV?

Obsah tejto stránky je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov.
Potvrďte prosím svoj vek.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.