...

Barolo Mosconi E. Pira & Figli

Barolo Mosconi má charakteristickú a intenzívnu rubínovočervenú farbu, pričom do pohára uvoľňuje ovocné vône a zrelého ovocia a slivky. V ústach je strohý a zamatový s jemným a dobre vyváženým trieslovým telom.

69,00 s DPH

Ďalšie informácie

Výrobca

Región

Ročník

2016, 2017

Kategória

červené, suché

Odroda

Obsah

0,75 l

Robert Parker

94

Vinárstvo E. Pira & Figli

Atraktívna vinárka Chiara Boschis je považovaná za jedného z prvých výrobcov Barola. Ona sama pochádza z rodiny, ktorá sa výrobe vína venuje už osem generácií. V roku 1981 získala jej rodina 400-ročný pozemok s 2,5 hektármi viníc. Medzi nimi je najprestížnejšia lokalita Barolo Cannubi. Ako jediná žena zo skupiny mnohých známych vinárov, akými sú Altare, Clerico, Rivetti, Sandrone či Scavino, výrazne zmenila štýl Barola. Tak dostala prezývku „Barolo Girl“. 

Vášeň pre Barolo

V roku 1990 pomohla vinárstvu k medzinárodnému uznaniu. Jej prvé Barolo, ktoré dozrelo v Barrique, získalo hneď 3 poháre v Gambero Rosso. Odvtedy je Barolo od Chiary Boschis špičkovým hráčom. Chiara’ Tajomstvom úspechu je jej vášeň pre Barolo a jeho históriu a túto vášeň chce zdieľať so zvyškom sveta. Vo vinohrade je práca prísne ručná a od roku 2011 vykonávaná podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. 

MÁTE VIAC AKO 18 ROKOV?

Obsah tejto stránky je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov.
Potvrďte prosím svoj vek.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.