...

Rocca Di Montegrossi Olio Chianti Classico

Extra panenský olivový olej.

V olivových hájoch Rocca di Montegrossi rastie asi 1000 olivovníkov a darí sa im najmä na svahoch. Na 20 hektároch obrábanej pôdy rastú takmer výlučne olivovníky Coreggiolo, ale nájde sa tam aj odroda Moraiolo. Rastú v zmiešanej kultúre popri ovocných stromoch. Po ručnom zbere sa olivy za studena lisujú a po dôkladnej filtrácii sa olej balí do fliaš. Každý rok sa týmto spôsobom vyrobí približne 2 000 litrov tohto „zeleného zlata“. Olivový olej Rocca di Montegrossi pripomína mladé artičoky, zelené jablká a zelené paradajky, ale aj banány. Chuť Olio Extra Vergine di Oliva DOP del Chianti Classico je zamatová a jemná, ale povrch je veľmi pikantný až horúci. Vynikajúci základ pre akékoľvek typické toskánske jedlo.

26,50 s DPH

Ďalšie informácie

Výrobca

Región

Obsah

0,5 l

Vinárstvo Rocca Di Montegrossi

Rocca di Montegrossi sa nachádza neďaleko Monti in Chianti, jednej z najkrajších častí Chianti Classico, kde sa Chianti Classico zrodilo.Pivnice sú blízko románskeho kostola. Usadlosť má viac ako 100 hektárov pôdy s lesmi, viničom a olivami. Usadlosť prešla na ekologické poľnohospodárstvo v roku 2006 a je certifikovaná od roku 2010.

pozoruhodné a dokonalo vyrobené

Na ochranu životného prostredia a zdravia viníc sa venuje veľa starostlivosti, šetrenia energiou a opätovného využitia. Miesto je známe nielen vínami Chianti Classico a Toscana, ale aj úžasným okolím a krásou. Vína Rocca di Montegrossi sú skutočne pozoruhodné a dokonalo vyrobené, ktoré dávajú rozmer nezameniteľnej atmosféry Monti in Chianti až po Gaiole in Chianti.

MÁTE VIAC AKO 18 ROKOV?

Obsah tejto stránky je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov.
Potvrďte prosím svoj vek.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.