...

Rizling rýnsky Kinči

Skvelý Rizling rýnsky odráža podmienky regiónu a špecifiká daného ročníka, ktoré napísala sama príroda. Tento rok nimi boli vysoké kyseliny a výrazná aromatika, ktoré sa  harmonicky doladili krémovosťou dubového suda.

Chuť je svieža, odrodovo charakteristická, pôsobí dospelým dojmom a nájdete v ňom chuť lipového čaju, s  medom a vanilkou.

9,00 s DPH

Ďalšie informácie

Výrobca

Región

Ročník

2021

Kategória

biele, suché

Odroda

Obsah

0,75 l

Vinárstvo Kinči

Vinárstvo Kinči sa nachádza v Nitrianskej vinohradníckej oblasti Rybník na úpätí Štiavnických vrchov. 25 hektárov viníc v Štiavnických vrchoch, zo sopečných vyvrenín, ktorých tulové a andezitové podložie dodávajú vínam špecifický charakter.

Víno sa vyrába výlučne z hrozna dopestovaného vo vlastných kvalitných viniciach v lokalite južného Slovenska. Z produkcie dopestovaného hrozna predávajú vinárom v rámci širokého regiónu západného Slovenska.

vínna réva je ich poklad

Pestovaniu vínnej révy sa venujú dlhé desaťročia s láskou k pôde a prírode a zásadne nepoužívajú žiadne zakázané látky, pesticídy, umelé hnojivá a inak prírode škodlivé prostriedky. Víno a vínna réva je ich poklad a preto sa od roku 2020 rozhodli aj oficiálne pokrstiť a certifikovať vína a úrodu na bio.

MÁTE VIAC AKO 18 ROKOV?

Obsah tejto stránky je určený len pre osoby staršie ako 18 rokov.
Potvrďte prosím svoj vek.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.